Süper Yeşilay Haftası Sloganları

YEŞİLAY * Yeşilay Dostu Olan Sağlığını ve Saygınlığını Kazanır * Yeşilay içene değil, içilen zehirlere karşıdır * Yeni yararlı alışkanlıklar edinin * Sağlıklı bir hayat sizin elinizde * Sağlıklı bir hayat için tercihini yap * En büyük tuzak: “Bir defa denemekten ne çıkar?” * Ebeveynlerin meşhur gafleti: “Benim çocuğum yapmaz!” * Yaşam Kalitenizi Yükseltin, Bağımlı Olmayın * Sevginin boşluğunu zehir ile doldurmayın UYUŞTURUCU * Uyuşturucu merakla başlar, ölümle biter. * En İyi Silah Uyuşturucudur. * Maddeyi Kabul Etmek Kolay, Bırakmak Zordur * Bağımsız Ol, Saygın Ol * Duvarı nem, insanı bağımlılık yıkar * Ölümün denemesi olmaz * Beynini uyuşturursan, sana nasıl yardım edebilir ki? * Zehir tacirlerinin hedefi “Türk Gençliği” dir * Her çeşidi ile uyuşturucular birer intihar yoludur * Bağımlılığın denemesi olmaz * Damarlarınızdaki asil kanı kirletmeyin ALKOL * Alkollü olarak araça binen, sedye ile iner * Alkol çözüm değil, derdin kendisidir * Alkol Çözüm Değil, Derdin Kendisidir * Alkol, uyuşturucu, sigara öldürür, kumar söndürür, spor güldürür * Alkol hızı, hız ölümü getirir * Aklı başında şoför içki içmez * İçki güldürür, süründürür, öldürür. * İçki sağlığın düşmanıdır. * İçki kötülükler doğurur. * İçki aile bütçesini eritir. * İçki sinir ve sindirim sistemlerini bozar. * Alkol almak, gönüllü çılgınlıktır SİGARA * Önemli ise hayatınız, sigarayı lütfen bırakınız * Sevginin Boşluğunu Zehirle Doldurmayın * Sigarayı Atın Hayatı Tadın * Sigarayı Dışla, Hayata Yeniden Başla * Sağlıklıyız, Mutluyuz, Gelecekten Umutluyuz * Kendinize Zarar Vermeyin * Bağımsızım, Hayatı Seviyorum * Sağlıklıyım, Mutluyum, Yeşilay’ın Dostuyum * Sevdiklerin İçin Bağımlı Olma * Zararlı Alışkanlıklardan En Güzel Korunma Yolu: Hiç Başlamamaktır * Sigara giren yerden sağlık çıkar * Üzerinde “öldürür” yazan bir şeyi nasıl alabiliyorsunuz? * Sigarasız hayat oh ne rahat * Parasını el alır dumanını yel alır zararı sana kalır